Skip to content

Substratas Pomidorams ir daržovėms

„SAULA“ durpių substratas pomidorams ir daržovėms – tai neutralizuotų durpių pagrindu paruoštas produktas, kuriame yra visos augalo augimui, žydėjimui ir vaisių vedimui reikalingos medžiagos. Durpių substratas skirtas pomidorų, paprikų, baklažanų, agurkų, salotų ir kitų daržovių daigams pikiuoti, persodinti ir auginti, atviro ir uždaro grunto sodinamajai žemei papildyti ir pagerinti. Pagamintas pagal specialią technologiją, kuri užtikrina optimalų augalo maitinimąsi ir šaknų vystymąsi. Trąšos ir mikroelementai parinkti taip, kad augalai juos lengvai įsisavintų ir duotų gerą derlių.

Patarimai: siekiant rezultato, prieš pradedant naudoti substratą, patariama visiškai sudrėkinti, geriausia vakare prieš persodinant. Palankiausia augalus persodinti esant vėsiam orui. Panaudotas durpių substratas pomidorams puikiai tinka sodo ar daržo žemei pagerinti.

Sudėtis: pagrindinė sudedamoji dalis – samaninė (Sphagnum) durpė H3-H7. Priedai: klintmilčiai, trąšos su mikroelementais, vandens įgeriamumo skatinimo priemonė. Gaminio pavadinimas: durpių pagrindu paruošta auginimo terpė.

DAUGIAU APIE DURPIŲ SUBSTRATUS POMIDORAMS IR DARŽOVĖMS

Daržovės turi būti kiekvieno mūsų racione kasdien – dažnai girdima frazė, tiesa? Jau seniai sveikos mitybos specialistai deda daug pastangų siekdami vartotojams įteigti neginčijamą tiesą – privalu kasdien valgyti šviežių daržovių. Tad sąmoningi vartotojai jų visada dedasi į pirkinių krepšelius, dar kiti keliauja pas ekologiška produkcija prekiaujančius, o štai norintys maksimaliai sveikų, šviežių ir gardžių daržovių jas augina savo daržuose. Ir patyrę, ir pradedantieji daržininkai vieningai Jums pasakys, kad skinti ar iš dirvos rauti šviežutėlę daržovę yra ne ką mažesnis malonumas, nei ja gardžiuotis!

Paklausti, kokia daržovė yra jų favoritė, daugelis neabejotinai paminės ir pomidorą. Tiesa, botanikos kontekste pastarieji priskiriami prie vaisių, tačiau mums įprasta juos laikyti daržove. Ir ne bet kokia, o labai gardžia, sultinga ir reikšminga virtuvėje. Kai kurie teigia, jog pomidorai yra įnoringi ir užsiauginti jų gali tikrai ne kiekvienas, tačiau jei tik užtikrinsite jiems tinkamas augimo sąlygas, mėgautis derliumi tikrai galėsite! Viena iš tų sąlygų, kaip ir daugeliui kitų daržovių, yra tinkamas dirvožemis.

Ar žinote, jog durpių substratas daržovėms leis Jums mėgautis jų augimu ir gausiu derliui? Specialiai šiems augalams subalansuotas produktas užtikrins, jog augdamos jos gaus visa, ko reikia kiekviename augimo etape. Negana to, substratas daržovėms suteiks progą auginti pomidorus ir kitas daržoves net tiems, kurie neturi daržo ir daržininkyste nori užsiimti balkone! Durpės daržovėms yra tobula terpė vystytis šaknų sistemai, tad Jums beliks tik užtikrinti saulėtą, šiltą ir šviesią vietą.

DURPĖS DARŽOVĖMS

Mūsų „Saula“ durpių substratas daržovėms taps nepamainomu pagalbininku darže, šiltnamyje, taip pat auginant maišuose, vazonuose ar net balkone. Šis neutralizuotų durpių pagrindu paruoštas substratas papildytas visu pluoštu natūralių medžiagų, labai reikšmingų skirtinguose augalo vegetacijos etapuose: augimo, žydėjimo, vaisių vedimo. Durpių substratas daržovėms tobulai tiks paprikoms, pomidorams, baklažanams, salotoms, ridikėliams, svogūnams, agurkams ir kt. Tiesa, jame galite auginti daržoves, pikiuoti jau ūgtelėjusius daigelius, įkurdinti mažesnę šaknų sistemą turinčias daržoves ir visam augimo periodui. Taip pat šis durpių substratas bus labai geras pasirinkimas, jei ieškote, kuo papildyti, pagerinti daržo ar šiltnamio žemę. Būtent dėl šios priežasties nereikėtų išmesti ir jau panaudoto substrato pavyzdžiui, kuriame daiginote augalus, nes jis vis dar turtingas svarbių medžiagų ir puikiai pagerins dirvą.

Lengvos tekstūros durpių substratas labai tinka agurkams – daržovei, be kurios greičiausiai neįsivaizduojamas lietuvio daržas. Agurkų auginimas durpių substrate neabejotinai leis džiaugtis gausiu derliumi. Šios daržovės labai mėgsta drėgmę, o durpės pasižymi pavydėtinu įgeriamumu, kas labai patiks agurkų šaknų sistemai.

Durpių substratas agurkams, paprikoms, salotoms ir kitoms daržovėms grįstas specialia technologija, užtikrinsiančia optimalų augalo maitinimą bei tinkamą šaknų sistemos vystymąsi. Visi substrate esantys priedai yra natūralūs ir nekenksmingi aplinkai. Tad šios agurkų auginimo durpės, kuriose tarps ir kitos daržovės, pelno net ekologijos šalininkų simpatijas.

DURPĖS POMIDORAMS

Sėkmingam pomidorų augimui galioja kelios taisyklės. Pirmiausia, retas, tačiau labai gausus laistymas, o tai reiškia, jog reikalinga žemė, kuri gerai įgertų vandenų ir neleistų greitai pasišalinti drėgmei. Kitas aspektas – pomidorų augimui ir gausiam derliui svarbūs vitaminai bei mineralai, apie kurių stoką augalas netrunka pranešti keisdamas lapų spalvą, formą ir pan. Štai kodėl durpių substratas pomidorams bus tobulas sprendimas, nes durpės puikiai įgeria vandenį, o pats substratas yra turtingas augalui reikšmingų medžiagų. Visos substrate esančios trąšos bei mikroelementai yra lengvai įsisavinami.


Kas svarbu, norint džiaugtis gausiu ir sveiku derliumi? Prieš naudojimą substratas pomidorams turėtų būti gerai sudrėkintas – geriausia tą padaryti dar vakare, jei kitą dieną jį naudosite. Pomidorus persodinkite esant vėsesniam orui.
„Saula“ durpės pomidorams papildytos klintmilčiais, vandens įgeriamumą skatinančia priemone bei trąšomis su mikroelementais – augalai bus aprūpinti viskuo, ko reikia nuo sėklos iki derliaus.


Durpėms būdingas lengvumas, jos purios ir labai derlingos, todėl daržovių auginimui tai bus labai geras pasirinkimas. O jei darže ar šiltnamyje turite skurdesnį, vandeniui mažiau laidų dirvožemį, drąsiai papildykite jį šiuo substratu.